Strategie rozvoje 2030+

Pojďte s námi vylepšovat Prahu 5

Rada městské části Praha 5 se ve svém Programovém prohlášení pro své funkční období 2019 až 2022 zavázala zpracovat dlouhodobý plán rozvoje naší městské části, který bude vycházet z již dostupných dokumentů MČ, dále z demografické studie a dotazníkového šetření potřeb obyvatel MČ Praha 5. Klíčovými oblastmi dokumentu nazvaného Strategie rozvoje městské části Praha 5 pro období 2020 až 2030 jsou: územní rozvoj, nová výstavba, požadavky na veřejnou vybavenost, dopravu, školství, zajištění veškerých stránek fungování zdravého a bezpečného města.


Výsledky anketního šetření

V průběhu měsíce října probíhalo anketní šetření. Všem, kteří se jej zúčastnili děkujeme.

Kompletní výsledky ankety naleznete v sekci schválené dokumenty.

Řekněte nám, jakou chcete mít Prahu 5 v roce 2030! Napište nám návrh na motto Strategie rozvoje.

Dokument Strategie vzniká především proto, aby se nám všem v Praze 5 dobře žilo. Z toho důvodu je naší snahou vás zapojovat do celého procesu tvorby. Již jste měli možnost se vyjádřit ke kvalitě života na Praze 5 prostřednictvím Dotazníku, nyní jste zapojeni do hodnocení výsledků analytické části prostřednictvím webových stránek a emailové adresy: strategie@praha5.cz .

A právě teď přicházíme s další možností výrazně se spolupodílet na tvorbě dokumentu stanovením hlavního motta pro Strategii rozvoje, tedy vyzýváme vás:

„Pošlete nám vaši vizi (představu), kterou vyjádříte, jakou chcete mít Prahu 5 v roce 2030. Pokuste se svoji představu o budoucí Praze 5 vyjádřit jednou větou a pošlete nám ji do 20/01/2021 na strategie@praha5.cz“

Za veškeré vaše návrhy či podněty vám srdečně děkujeme. Tato naše vzájemná spolupráce je důkazem toho, že nám všem na Praze 5 a jejím rozvoji záleží.