Parkem Mrázovka se projdete teď pohodlněji

03/11/2023

Novináři se tento týden seznámili s výsledky revitalizace smíchovského parku Mrázovka. Při jeho prohlídce jim místostarosta Prahy 5 Radek Janoušek spolu se starostkou Radkou Šimkovou (oba PRAHA 5 SOBĚ) podrobně představil celou investiční akci. Ta zahrnovala především úpravu pěších komunikací, arboristické zásahy a umístění nového mobiliáře. Obnova přinesla lepší pěší prostupnost celým parkem, odstranění bariér a citlivější provedení použitím kvalitních přírodních materiálů.

Návštěvníci parku si nyní užijí mnohem pohodlnější procházku po zdejších svažitých cestách. Mnohé z nich, například průchod podél slavné vily Bertramka, totiž dostaly nový žulový povrch. Rekonstrukce se týkala i veřejného osvětlení, zábradlí a kamenných opěrných zídek. Lidé si také mohou posedět na některé z přidaných laviček, v dolní části u Mozartovy ulice vznikla nová pobytová plocha s dřevěnými kvádry. Při obnově parku, kterou prováděla firma Gardenline, byly odborně provedeny sadové úpravy a nezbytná ošetření stromů. Mnohem efektivněji a nenápadněji je nyní vyřešeno zadržování dešťové vody v parku.

Náklady na tuto investiční akci dosáhly přibližně 42,5 milionů korun. Téměř z poloviny se na jejím financování podílel magistrát.

Více se dozvíte v tiskové zprávě zde:  https://www.praha5.cz/park-mrazovka-v-praze-5-prosel-potrebnou-obnovou/