Stav opatření cyklistické infrastruktury

Rada ÚMČ Praha 5

Věc: Stav opatření cyklistické infrastruktury

Vážená rado,

na 16. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5 dne 16. 2. 2017 byl při schvalování rozpočtu Zastupitelstvem MČ Praha 5 navýšen rozpočet Odboru územního rozvoje, podkap. 0315 o částku 730 tis. Kč, tedy na celkem 1 750 tis. Prostředky byly určeny k pořízení studií proveditelnosti, výkresů dopravního značení a dokumentace pro stavební povolení opatření k zvýšení bezpečnosti a plynulosti cyklistické dopravy na území MČ Praha 5 u opatření vedených v Akčním plánu rozvoje cyklistické infrastruktury na území MČ P5 v letech 2016 – 2017.

Ptám se Vás, páni radní:

Která opatření plánujete zadat?

Jaký je časový harmonogram?

V jaké fázi rozpracovanosti jsou jednotlivá opatření?

Podrobněji by mě zajímala opatření podél tramvaje na Barrandov a tzv. Barrandovská estakáda, zvláště vzhledem k plánované výstavbě v lokalitě Barrandov západ podle územní studie ateliéru A69.

Předem děkuji za písemnou odpověď.

Mgr. Martina Pokorná

Členka ZMČ Praha 5                                                                         V Praze dne 30. 3. 2017

Odpověď:

radní MČ P5

Vážená paní

zastupitelka Městské části Praha 5

MC05 27077/2017                                                                                                  V Praze dne 05.05.2017

Vážená paní zastupitelko,

předně se omlouvám za pozdní odpověď. Velmi oceňuji Váš zájem o problematiku cyklistické dopravy na území naší MČ Prahy 5. Vím, že patříte mezi aktivní uživatele tohoto způsobu dopravy a také je mi jasné, že řada problémů je jinak vidět ze sedla kola, z pohledu chodce nebo řidiče motorového vozidla.

Městská část dlouhodobě vytváří předpoklady ke zlepšování situace v tomto ohledu. Již v minulém období byl zpracován tzv. Cyklogenerel, který byl v loňském roce aktualizován na další období. Je zpracována řada studií na podporu cyklodopravy a konkrétní opatření se průběžně realizují.

Jak dobře víte, naplňujeme program a na posledním zasedání Komise dopravy konané dne 19.04.2017 jsme navrhli ustanovit pracovní skupinu pro cyklodopravu a návrh na její zřízení bude na svém nejbližším jednání schvalovat rada městské část. Jak jsem Vám již sdělil, budu rád, kdy se do práce této pracovní skupiny aktivně zapojíte. Pracovní skupina bude iniciativním pracovním orgánem, jehož cílem bude přicházet s podněty na dopravní opatření, navrhovat priority v rámci vyhotovených studií a cyklogenerelu cyklodopravy a připravovat podněty ke zpracování studií na podporu cyklodopravy v rámci schváleného rozpočtu MČ P5. Tyto návrhy budou poté projednány v dalších orgánech MČ (komise dopravní a RMČ).

Radní MČ Praha 5