Zastupitelé Prahy 5 odsoudili ruskou agresi vůči Ukrajině a jsou připraveni pomoci

25/02/2022

Zastupitelstvo městské části Praha 5 na svém dnešním zasedání schválilo toto usnesení: Zastupitelstvo MČ Praha 5 nesouhlasí s vojenskou agresí Ruské federace proti Ukrajině a zároveň tento akt odsuzuje. Souhlasí s poskytnutím pomoci MČ Praha 5 v rámci svých pravomocí pomoc občanům Ukrajiny s pobytem v Praze 5 ve složitých životních situacích s konfliktem na Ukrajině.

V tomto týdnu byla na budově radnice Prahy 5 vyvěšena vlajka Ukrajiny. Rada městské části tak vyjádřila svůj nesouhlas s eskalujícím konfliktem. Vyjádřila také obavu o bezpečnost celé Evropy, kterou nikdo nemůže přehlížet.

Musím říci, že se naplnil ten nejčernější scénář. Doufala jsem, že se snad podaří zabránit konfliktu. Naše země ví, jaké je ráno s tanky v ulicích, proto vyjadřuji podporu Ukrajině. Je těžké přijmout fakt, že umírají nevinní lidé. Zatím nevíme, kam se bude konflikt ubírat a zda dojde k jeho brzkému zastavení. Pevně doufám, že se to nakonec stane,“  říká starostka Městské části Praha 5 Renáta Zajíčková (ODS).