Zahájení školního roku s novými prvňáčky

05/09/2023

Zahájení nového školního roku se zúčastnili také zástupci radnice, aby popřáli všem školákům a také předškolákům hodně studijních úspěchů. V Praze 5 letos usedlo do školních lavic 840 žáků. Významný den si nenechal ujít ani starosta Jaroslav Pašmik (PRAHA 5 SOBĚ), který přivítal děti i jejich rodiče v základní škole na Chaplinově náměstí, a to společně s ředitelkou Veronikou Urban Volfovou a panem školníkem alias Chaplinem. Nejmladší žačky a žáky v ZŠ Nepomucká (odloučené pracoviště „Poštovka”) uvedl do nových povinností ředitel školy Aleš Hejna spolu s radní pro školství Alenou Janďourkovou (PRAHA 5 SOBĚ). Spontánní pozdrav plácnutím dlaní vyvolal na tvářích dětí úsměvy, a tak věříme, že jim škola kromě poznání bude přinášet i spoustu radosti. Radní Milan Vrkoč (SEN 21) pomáhal zahajovat školní rok v ZŠ Grafická.