Vyjádření Prahy 5 k obvinění úředníka

14/04/2023

V další části kauzy Dozimetr byl v minulém týdnu obviněn, dnes již bývalý, vedoucí Odboru informatiky MČ Prahy 5 Josef Listík. Ten na základě obvinění podal v pátek 14. dubna 2023 svou rezignaci. Další větev kauzy Dozimetr se týká pojišťovny VZP, kde Listík působil v roce 2021 jako šéf technické podpory.

“Josef Listík začal na úřadu Prahy 5 působit za předchozího vedení radnice v čele s bývalou paní starostkou Zajíčkovou z ODS. Hned jak jsme se dozvěděli, že je jedním z obviněných v další větvi kauzy Dozimetr, okamžitě jsme ho odstavili od rozhodování týkajících se financí. Vítám jeho rezignaci jako jediné možné řešení. Nyní budeme pečlivě prověřovat všechny zakázky, na kterých se na úřadu MČ podílel,” říká starosta Prahy 5 Jaroslav Pašmik (PRAHA 5 SOBĚ).

“Vedením jsme prozatím pověřili jednoho ze zkušených zaměstnanců úřadu. Odbor aktuálně odstraňuje následky kybernetických útoků, buduje novou síťovou infrastrukturu úřadu a rovněž se zaměřuje na řešení nedostatků, které v předchozích letech odhalilo hned několik auditů zaměřených na IT. Nyní proto aktivně řešíme, kdo bude nově stát v jeho čele,” říká radní pro oblast IT Filip Karel (PIRÁTI).