Vyhlášení dotačního programu na úhradu nákladů vyšších cen energií pro oblast sportu

24/08/2022

Městská část Praha 5 vyhlašuje mimořádný dvouletý dotační program pro oblast sportu: Úhrada nákladů vzniklých navýšením cen energií pro sportovní zařízení a sportovní kluby působící na území MČ Praha 5.

Cílem a prioritou programu je zmírnění ekonomických dopadů na provozovatele sportovních zařízení a sportovní kluby, které si pronajímají prostory  na území MČ P5 v souvislosti se zvýšením cen energií v letech 2022 nebo 2023.  Je určený především fyzickým a právnickým osobám s předmětem činnosti zaměřeným na provozování tělovýchovných a sportovních zařízení nebo organizování sportovní činnosti, mající sídlo (bydliště) na území MČ Praha 5 nebo trvalé sportoviště na území MČ Praha 5, nebo v uplynulých dvou letech obdržely ze strany MČ Praha 5 dotaci – nestátní neziskové organizace, zejména spolky, nadace a nadační fondy, obecně prospěšné společnosti a ústavy, které mají jako hlavní předmět činnosti sport či aktivity související s jeho provozováním či podporou.

Dotační program je koncipován jako dvouletá finanční podpora s možností využití poskytnutých
finančních prostředků do 31. 12. 2023.

Přílohy ke stažení