Vítání občánků a životní jubilea

Základní informace k životní situaci

Úřad městské části Prahy 5 pravidelně pořádá slavnostní obřady k uvítání nově narozených dětí do života a životních jubileí (např. „Zlatá“ a „Diamantová“ svatba). Obřady se konají v obřadní síni Úřadu městské části Praha 5, na adrese Stroupežnického 493/10, Praha 5 – Smíchov.

Vítání občánků se mohou zúčastnit děti do 1 roku, které mají v době slavnostního obřadu trvalý pobyt ve správním obvodu ÚMČ Prahy 5 (tj. Hlubočepy, Holyně, Jinonice (pouze část), Košíře, Malá Strana (pouze část), Motol, Radlice, Smíchov. Tento slavnostní obřad probíhá 2x ročně na jaře a na podzim. Pozvánky se posílají automaticky na adresu trvalého pobytu dítěte.
Upozorňujeme rodiče dětí, že seznamy na slavnostní vítání občánků Prahy 5 jsou tištěny až s dvouměsíčním předstihem. Z tohoto důvodu se může stát, že bude zařazeno dítě, které již nemá trvalý pobyt na Praze 5, nebo ještě není v evidenci zařazené. V těchto případech žádáme rodiče o zpětnou vazbu a nahlášení případné změny. Pokud do půl roku dítěte neobdržíte pozvánku, kontaktujte prosím naší matriku.

DÁRKOVÉ FOTOSADY (informace pro rodiče)
Dárkovou sadu fotografií ze slavnostního vítání občánků Prahy 5 si můžete zdarma vyzvednout na níže uvedené adrese v otvíracích hodinách, a to nejdříve za 3 týdny od data vítání.
Vzdělávací a informační centrum Praha 5
Štefánikova 249/30
150 00 Praha 5-Smíchov
E-mail: info@vicpraha5.cz
Otevírací hodiny:
pondělí 08.30 – 17.00
úterý 08.30 – 17.00
středa 08.30 – 17.00
čtvrtek 08.30 – 17.00
pátek 08.00 – 15.00
sobota zavřeno
neděle zavřeno

Životní jubilea („Zlaté“ a „Diamantové“ svatby)

Podmínkou uspořádání těchto slavnostních svatebních obřadů je trvalý pobyt manželů ve správním obvodu Městské části Praha 5. V případě zájmu o uspořádání této slavnosti, je třeba, oslovit matriku manželství.

O uspořádání slavnostního obřadu lze požádat v kanceláři č. 112, popř. na níže uvedených kontaktech.

Kdo je oprávněn v této věci jednat

Vítání občánků: rodiče dítěte (matka, otec)

Životní jubilea: manželé, děti, vnuci

Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace:

Trvalý pobyt na MČ Praha 5.

Jakým způsobem zahájit řešení životní situace:

Oslovit matriku manželství ÚMČ Praha 5.

Na které instituci životní situaci řešit

ÚMČ Praha 5.

Jaké doklady je nutné mít s sebou

Vítání občánků: —————

Životní jubilea: oddací list, občanské průkazy manželů

Kde a s kým životní situaci řešit

Úřad městské části Praha 5, Odbor matrik a státního občanství, Oddělení správy matrik a státního občanství, matrika manželství, Praha 5 – Smíchov, Štefánikova 13,15, I. patro, kancelář č. 112. V úřední dny, tj. pondělí a středa od 8.00 hod. do 18.00 hod.

Telefonní čísla pro případné informace: Helena Marešová – 257 000 538,

Lídie Janáčová     –  257 000 239