United Islands a Pražský maraton – dopravní omezení

02/05/2024

Až do soboty 4. května se v centru Prahy včetně území naší městské části koná tradiční hudební festival United Islands of Prague. V jeho průběhu funguje na mostě Legií speciální tramvajová zastávka „Evropa“, kterou mohou návštěvníci využít při cestě na Střelecký ostrov. V sobotu 4. května bude most Legií zcela uzavřen pro automobilový provoz, stejně jako navazující úsek Janáčkova nábřeží od Vítězné ulice až ke klubu Jazz Dock.

Dovolujeme si upozornit také na dopravní omezení související s Pražským mezinárodním maratonem, který se koná v neděli 5. května. Prestižní závod startuje na Staroměstském náměstí, ale jeho trasa povede i přes Prahu 5. Komunikace, kudy závodníci poběží, budou v době závodu uzavřeny pro veškerý provoz. Dopravu bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií Praha. Od 8.00 do 16.00 hod. bude postupně po trase závodu uzavírat a otevírat ulice a křižovatky.

Na území Prahy 5 závodníci poběží přes Jiráskův a Palackého most, ulice Zborovská, Svornosti, Strakonická, a dál přes Hořejší a Janáčkovo nábřeží a most Legií. Podle odhadu pořadatelů by uzavírky v naší městské části měly být přibližně od 9.15 do 14.50 hod. (podle prvního a posledního závodníka).

Do soboty 4. května je bezplatně k dispozici dopravně-informační linka 800 165 102 (od 9.00 do 18. 00 hod.). V den závodu, tedy v neděli 5. května, bude mezi 8.00 a 16.00 hod. možné navíc využít i linku 800 100 991. Dostupné podrobnosti k dopravním omezením během závodu jsou k dispozici na webu pořadatele akce.

Dočasná zastávka “Evropa” na mostě Legií, foto: United Islands of Prague.

Přílohy ke stažení