U Anděla došlo k bezpečnostnímu incidentu

12/04/2023

Dnes dopoledne došlo u Anděla k hádce dvou obyvatel bez domova, která vyústila k fyzickému napadení. Jeden z účastníků byl zraněn a je v péči lékařů. Důvody konfliktu šetří policie. Máme informace, že oba aktéři nebyli pod vlivem návykových látek. Policie ČR má situaci pod kontrolou a obyvatelům Prahy 5 nehrozí žádné nebezpečí. Na místo incidentu se okamžitě dostavil také starosta městské části Praha 5 Jaroslav Pašmik.

„Je mi líto, že k této události došlo. Mojí prioritou je zvýšení bezpečnosti na Praze 5 a především u Anděla, což, jak se ukazuje, je nezbytné. Jsem ve stálém kontaktu s městkou i státní policií, která provádí zejména v této lokalitě zvýšenou pochůzkou činnost a monitoruje celý prostor“.