Tibetská vlajka také na budově radnice Prahy 5

10/03/2024

Vyvěšením tibetské vlajky na budově Radnice MČ Praha 5 také radní a zastupitelé naší městské části připomněli 65. výročí lidového povstání Tibeťanů proti okupaci komunistickou Čínou. 10. března 1959 zahynulo při zásahu Čínské lidové osvobozenecké armády přes 80 tisíc lidí a další stovky příslušníků tohoto národa zemřely ve vězeních a v internačních táborech. Už od poloviny 90.let probíhá v tento den celosvětová kampaň „Vlajka pro Tibet“, která symbolicky poukazuje na dlouhodobé porušování lidských práv jako je svoboda slova nebo svoboda politického a náboženského vyznání.

na fotografii, zprava: radní Filip Karel (Piráti), zastupitel Václav Kučera (PRAHA 5 SOBĚ), zastupitelka Linda Neubergová (Piráti), radní Milan Vrkoč, místostarostka Monika Shaw Salajová (oba SEN 21), místostarosta Milan Kryl (Piráti), zastupitelka Lucie Boudová (PRAHA 5 SOBĚ)