Talent Prahy 5 hostil jubilejní koncert

23/02/2022

Nadaní mladí muzikanti za doprovodu PKF – Prague Philharmonia předvedli svůj talent už na patnáctém jubilejním koncertu tohoto projektu. Finalisté soutěže Talent Prahy 5 se tradičně představili v Národním domě na Smíchově.

Svého druhu výjimečný počin je určen mladým hudebním talentům. V jednotlivých kategoriích hodnotí odborná porota výkony instrumentalistů z oblasti klasické hudby, pěvecké kategorie a pěveckých sborů.

„Přehlídka je určená především začínajícím, ale i zkušenějším hudebníkům. Tedy žákům, kteří bydlí, studují nebo pracují na území městských částí Praha 5, 13 a 16 a svůj talent rozvíjí buď v základních uměleckých školách, nebo u soukromých učitelů. Ti nejlepší pak mají každý rok příležitost na základě provedeného konkurzu vystoupit za doprovodu světově proslulého orchestru PKF – Prague Philharmonia na finálovém koncertu, což je unikátní příležitost pro mladé umělce samotné a také pokaždé skvělý zážitek pro publikum,“ říká místostarosta MČ Praha 5 a duchovní otec projektu Lukáš Herold.

Vítězové výběrové přehrávky vystoupili jako sólisté na koncertě laureátů soutěže Talent Prahy 5, který se uskutečnil dne 22. 2. 2022 od 19:00 v Národním domě na Smíchově.

Publikum mělo možnost vyslechnout v podání finalistů soutěže díla světových skladatelů za asistence PKF –  Prague Philharmonia, a to opět pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského.

Výsledky soutěže

I. kategorie: