Smíchovský Rugby Club Tatra Smíchov se dočká revitalizace areálu

23/05/2023

Městská část Praha 5 a RC Tatra Smíchov podepsali memorandum s hlavním městem Prahou o spolupráci při revitalizaci sportovního areálu klubu, který nabízí celoživotní vyžití v jednom z nejtvrdších, ale zároveň nejférovějších sportů.

Ragbisté totiž letos slaví 65. narozeniny. „Nejhezčím dárkem k výročí pro nás bude rekonstrukce areálu, která je po letech odkládání konečně na spadnutí,“ říká prezident klubu Roman Rygl, který oceňuje, že k této rekonstrukci bylo aktuálně podepsáno memorandum mezi klubem, hlavním městem a Pětkou.

„Vítám, že postupně činíme kroky vedoucí k realizaci této významné sportovní investice. Věřím tomu, že záměr dotáhneme do úspěšného konce a v dohledné době se dočkáme zrenovovaného sportovního areálu pro potřeby ragbistů,“ dodává radní hl. m. Prahy pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

Plánovaná rekonstrukce se bude týkat všeho, od zastaralých tribun a zázemí po plochu hřiště. Dojde také k obnově trávníku a srovnání terénu. V prostorách nové tribuny vznikne tělocvična, která bude v celoročním provozu sloužit jak členům klubu, tak veřejnosti.

Tatra Smíchov je jedním z největších a nejstarších sportovních oddílů v Praze 5. Současný areál, na kterém se hrají i mezinárodní soutěže, je ale bohužel zastaralý a bez dostatečného zázemí. Tímto memorandem podporujeme potřebnou revitalizaci celého areálu, aby nová generace sportovců mohla trénovat v hezkém a moderním prostředí,“ vysvětluje místostarostka Monika Shaw Salajová (SEN 21).

V Tatře Smíchov se přirozeně kloubí soutěžní cíle s volnočasovými aktivitami. Ragby získává i díky televizním přenosům čím dál větší popularitu, takže Tatra nemá problém s náborem dětí. Svůj talent pak mohou rozvinout až do angažmá v mužském A týmu, který je „vlajkovou lodí“ každého ragbyového klubu. Tatra v kategorii mužů získala šest titulů mistra ligy a sedmkrát vícemistra.