Slavnostní Svatováclavský koncert v kostele sv. Václava

22/09/2023

Slavnostní Svatováclavský koncert rození kostel sv. Václava na Andělu soubor Bach-Collegium Praha velkou vokálně instrumentální mší J. Haydna Nelsonmesse. Skladbu s podtitulem Missa in Angustiis – Mše pro zlé časy, napsal autor v tíživé době Napoleonských válek. Najdeme v ní mnohé dramatické plochy zrcadlící bitevní vřavu i lyricky bolestné melodie plné touhy po pokoji a míru aktuální i v dnešní době.

Účinkující: Markéta Klaudová – soprán, Sylva Čmugrová – alt, Ondřej Holub – tenor, Jaromír Nosek – bas, Linda Sítková – varhany
Komorní sbor a orchestr Bach-Collegia Praha, Jiří Mátl – dirigent

Koncert je pořádán ve spolupráci s Městskou částí Praha 5 a záštitu nad koncertem převzal radní Městské části Praha 5 Štěpán Rattay (Piráti).

VSTUPNÉ: 250 Kč základní, 200Kč senioři a studenti, děti do 15 let vstup volný.

Veškeré informace o koncertu na webu: https://bachcollegium.cz/koncerty/svatovaclavsky-koncert-j-haydn-nelsonmesse