Školní autobus do Poštovky funguje skvěle

15/09/2022

Speciální školní linka pro svoz dětí do Poštovky má za sebou první „ostré“ dny provozu. Rodiče i děti si jí nemohou vynachválit.

„Byla jsem se svézt a úplně mě uchvátila skvělá atmosféra. Několik rodičů ně popsalo, jak se děti ráno na autobus těší a při jízdě to bylo znát. Rozesmáté obličeje dětí a dobrá nálada z autobusu úplně sálala,“ říká starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

Poštovku připravila Praha 5 jako detašované pracoviště ZŠ Nepomucká pro prvňáčky z oblasti Cibulek. Posiluje tak školskou kapacitu do doby, než bude vybudována nová základní škola. Součástí ZŠ Poštovka je i speciální asistentka, která dohlíží na děti nejen při jízdě autobusem.

„Funguje jako takový styčný důstojník mezi rodiči, dětmi a školou. I tady jsou ohlasy pozitivní a jsem moc ráda, že to všechno skvěle funguje,“ dodává starostka Zajíčková.

Školní autobus jezdí každý školní den po trase: Šmukýřka-Průchova-Naskové-U lesíka- Nádraží Cibulka-Na Sklonku-Schodová-Pod Školou-Kavalírka- Škola Poštovka.