Rychlé šípy se ukryly na Smíchově!

21/03/2024

Bavilo by vás hledat místa, kde by se mohla odehrávat dobrodružství Rychlých šípů? Pro všechny odvážné kluky a holky máme napínavou hru, kterou připravili nadšenci ze Skautské nadace Jaroslava Foglara a z oddílu Hoši od Bobří řeky.

Hrát se bude ve třiceti městech po celé zemi a v Praze 5 se do ní můžete zapojit v Obchodním centru Nový Smíchov. Čas na to budete mít v průběhu celého dubna. Úkolem pátračů bude nalézt plakátky ve formátu A3 s příběhem Rychlých šípů a sestavit z nich tajenku.

Plakátky objevíte v obchodním centru na různých místech, která se vyskytují i v legendárním komiksu – v trafice, cukrárně, řeznictví, květinářství, hračkářství, prodejně se sportovním vybavením, výrobně klíčů, cykloobchodě, kině…

Správně vyplněnou tajenku potom můžete zapsat na webovou stránku hry Získáte tím šanci vyhrát pěkné rychlošípácké ceny od zmíněné nadace a nakladatelství Albatros.

První kreslený příběh Rychlých šípů vyšel již před 85 lety a do současnosti pobavil už několik generací čtenářů. Novou hru pro veřejnost organizují dobrovolníci – spolky a jednotlivci, aby ukázali, že svět Rychlých šípů nemusí být příliš vzdálený ani lidem v dnešní době. Na Smíchově nad touto akcí převzala záštitu starostka Prahy 5 Radka Šimková (PRAHA 5 SOBĚ) společně s místostarostkou Monikou Shaw Salajovou (SEN 21).