Revitalizace parku Mrázovka úspěšně pokračuje

22/07/2023

Revitalizace parku Mrázovka úspěšně pokračuje. V posledním červencovém týdnu dojde k druhé etapě kácení stromů. Na základě dendrologického posudku byly vytipovány dřeviny, které brání správnému fungování ekosystému parku, nebo mohou ohrozit bezpečný pohyb, proto jsou určeny k odstranění. V této fázi dojde ke kácení 50 stromů, z toho 7 stromů s obvodem kmene nad 80 cm bylo individuálně přezkoumáno a jejich kácení schváleno v příslušném povolovacím řízení.

Oprava parku probíhá od března tohoto roku a její součástí je zejména oprava poškozených cest, schodišť, zábradlí a kamenných opěrných zídek či vytvoření nových pěších propojovacích zkratek. Revitalizací se též řeší zadržování dešťové vody v parku, ale proběhne i instalace nových laviček, odpadkových košů aj. Hlavním cílem veškerých oprav je celkové estetické, architektonické a funkční zlepšení další zelené plochy na území Prahy 5. Předpokládaný termín dokončení hlavní fáze rekonstrukce je na přelomu léta 2023.

V souvislosti s kácením bychom rádi nabídli veřejnosti možnost využití pokáceného dřeva pro vlastní potřeby.“ říká místostarosta Radek Janoušek (Praha 5 SOBĚ). Dřevo k odběru bude umístěno na konci horní části parku v blízkosti ulice U Mrázovky vedle plácku s uskladněným materiálem (viz foto). Na místě stále probíhá stavba, prosíme proto všechny o zvýšenou opatrnost a respektování pokynů pracovníků zhotovitele.