Ragbisté ze smíchovské Tatry oslavili 65. výročí

09/10/2023

K 65. výročí založení ragbyového klubu TJ Tatra Smíchov je věnována výstava v prostorech OC Nový Smíchov. Již od roku 1958 je součástí Smíchova a navazuje na dlouholetou tradici. Továrna ČKD Tatra Smíchov stála přesně na místě dnešního Obchodního centra Nový Smíchov. TJ Tatra Smíchov byla přímo propojená se závodem ČKD Tatra Smíchov, kde se v samém centru Smíchova vyráběly tramvaje včetně legendárního typu T3. Návštěvníci centra si určitě ani neuvědomují, že přímo v místech, kde nakupují, panoval čilý pracovní ruch a vyrážely odtud tramvaje do celého světa.

„Městská část Praha 5 dlouhodobě podporuje sportovní kluby na Pětce a sportování dětí. V letošním roce jsme na podporu RC Tatra Smíchov podepsali memorandum ohledně revitalizace areálu, aby nová generace sportovců mohla trénovat v moderním a přívětivém prostředí. K 65. výročí si to tento klub určitě zaslouží.“, zdůraznila radní pro sport Monika Shaw Salajová (SEN 21).

V současné době patří RC Tatra Smíchov mezi největší a nejúspěšnější kluby v České republice. Z počtu cca 600 členů je více než 400 dětí. Na svůj původ a umístění jsou hráči patřičně hrdí, jak dokazuje jejich bojový pokřik: „Pod Strahovem hřiště je, Tatra na něm kraluje, nikoho se nebojí, vždycky na něm zvítězí!“

Výstava se koná od 5. října do 19. října v OC Nový Smíchov, 1. patro Café Level.