Procházka s architektem po Chaplinově náměstí

14/06/2023

Včerejší procházka s architektem na Chaplinově náměstí na Barrandově se navzdory nepříznivému počasí vydařila. Obnovené náměstí je podle přítomných obyvatel této lokality velmi hezké a funkční. Především jsou povedené herní prvky pro děti, líbí se jim stříbrné koule zasazené do travnatých ploch. Použité materiály na cesty, které jsou nyní širší, jsou velmi příjemné. Celkový dojem je velmi dobrý a lidé mají nyní více důvodu se zde zdržovat a více si náměstí užívají. Vzpomínali na období před revitalizací, kdy byla socha Chaplina pravidelně v obležení dětí a sloužila jako prolézačka.

Architekti Jaromír Košnar a Ondřej Smolík byli s hodnocením obyvatel potěšeni, bezprostředně odpovídali na dotazy a přijímali náměty na vylepšení drobných úprav. Jedná se například o více laviček s opěradly, doplnění náměstí o mlžítka, odstranění výmlatů u lip nebo dořešení odtoku vody u sochy kameramana v horní části náměstí.

Připomínky byly také ke kvalitě stavebních a vegetačních prací. Za městskou část Praha 5 se do diskuse zapojili místostarosta s gescí územního rozvoje strategických investic Radek Janoušek, radní pro veřejný prostor a zeleň Milan Vrkoč a Lucie Boudová za výbor pro otevřenou radnici.

Náměty a připomínky můžete zasílat na e-mailovou adresu: projekty@praha5.cz