Přijďte si pro plamínek betlémského světla od skautů do kostela sv. Václava

23/12/2022

Včera večer se na Okrouhlíku předávalo “Betlémské světlo” za účasti místostarostky MČ Prahy 5 Moniky Shaw Salajové. Betlémskému světlu následně požehnal v kostele sv. Václava  P. ThMgr. Jerzy Gapski, ve kterém je plamínek světla k dispozici pro  občany Pětky, aby si ho mohli ve svých lucerničkách odnést do svých domovů.

Plamínek z Betléma představující symbol míru putuje každoročně v předvánočním období letecky do Rakouska. Na ekumenický obřad se sjíždí delegace skautů z celé Evropy, aby poselství v podobě plamínku v lucerně šířily dál do svých mateřských zemí. V České republice se Betlémského světla ujímají dobrovolní skautští kurýři a po železnici ho rozvážejí do všech koutů naší země.

Betlémské světlo” je především poselstvím míru, a tedy propojování komunit skautů, neskautů, farností a další široké veřejnosti.

Plamínek si připalte před mříží v kostele sv. Václava na Smíchově.

Mše v kostele sv. Václava:

24.12. Štědrý den

od 15:30 hodin