Předání plakety Bedřichovi Pištíkovi a oslava 120 let Klubu atletů Smíchova

22/12/2022

Místostarostka MČ Praha 5 Monika Shaw Salajová a předseda Komise sportu Michal Kočanderle předali slavnostně 20. prosince plaketu v Klubu Santoška při příležitosti oslav 120 výročí založení Klubu atletů Smíchova předsedovi KAS Bedřichovi Pištíkovi za dlouhodobý rozvoj sportovců na Praze 5.

Bedřich Pištík byl v minulosti úspěšným zápasníkem za Československo. Jeho vitalita svědčí o tom, že donedávna aktivně sportoval a v současné době je stále předsedou klubu s více než stoletou tradicí. Klub atletů Smíchov byl založený již za Rakouska-Uherska v roce 1902. Provozovaly se disciplíny těžké atletiky, zápas řecko-římský, zdvihání břemen a přetahování lanem. V současné době se věnuje jen řeckořímskému zápasu a volnému stylu.