Praha 5 získá v Radlicích nové multifunkční hřiště a pozemky pro školu

20/07/2022

Proměna brownfieldu v Radlicích vstoupila do třetí fáze. V rámci projektu Waltrovka III získá městská část Praha 5 multifunkční hřiště a pozemek pro základní školu. Vyplývá to z memoranda, které Praha 5 uzavřela s investorem projektu společností Penta Real Estate.

„Díky fungujícím zásadám spolupráce s investory se nám v prvních dvou fázích projektu Waltrovka podařilo získat za výhodných podmínek novou mateřskou školku. Po dokončení projektu Waltrovka III získá základní škola tak potřebné venkovní hřiště. Proměna Radlické je jeden z dalších počinů, který tuto lokalitu polidští. Už to nebude místo, kterým se jen projíždí, ale stane se příjemným veřejným prostorem k využívání volného času,“ říká starostka MČ Praha 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková (ODS).

Nové multifunkční hřiště by mělo primárně sloužit potřebám základní školy, ale počítá se i s provozem pro širší veřejnost. Nová školní budova pak zapadá do dlouhodobých cílů zajištění dostatečných školních kapacit, které městská část plánuje na základě demografické studie.

„Pozemky pro základní školu a multifunkční hřiště získáme díky zásadám spolupráce s investory za účelem rozvoje veřejné infrastruktury, které jsme zavedli jako jedna z prvních pražských městských částí. Dlouhodobě chceme s investorem spolupracovat na celkové humanizaci Radlické ulice, která by se mohla po dokončení Radlické radiály významně zklidnit,“ říká radní pro územní rozvoj Zdeněk Doležal (ODS).

Přílohy ke stažení