Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu. Zajistí kapacity pro 50 předškoláků.

13/05/2022

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

„Pružně jsme reagovali na situaci, kdy se soukromý subjekt rozhodl ukončit svoji činnost. Přebíráme jak objekt, tak děti a zaměstnance a vila na Hřebenkách bude dále sloužit místním dětem. Zachováme stávající kapacitu padesáti míst, a umožníme tak rodičům, aby mohli děti nadále dávat do školky v blízkosti svého bydliště,“ říká starostka MČ Praha 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková (ODS).

Pokud by městská část provoz soukromé školky nepřevzala, došlo by k přerušení kontinuity nejen v dětském kolektivu, ale i mezi zaměstnanci.  Proto je dobrou zprávou, že provoz bývalé mateřinky Korálek plně zajistí MŠ Podbělohorská včetně personálního zázemí a stravování.

„Jsem přesvědčená, že nové detašované pracoviště MŠ Podbělohorská bude jen ku prospěchu věci. Paní ředitelka je zkušená manažerka a s nárůstem dětí si jistě poradí,“ říká starostka MČ Praha 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková (ODS).

V průběhu letních prázdnin provede MČ Praha 5 nezbytné úpravy, jako je výměna krytin, malování, výměna akumulačních kamen, doplnění nových spotřebičů do kuchyně a doplnění základních technických revizí. Na zahradě budou provedeny průřezy stromů a opravy herních prvků. Po realizaci vyjmenovaných úprav bude mateřská škola připravena k zahájení provozu od 1. září.

Městské části Praha 5 se znovu vrátí její majetek, který využije pro předškoláky ze Smíchova a Košíř. Jsem rád, že v místě bude zachovaná kontinuita předškolního vzdělávání dětí. Přestože soukromá mateřská škola končí, pro rodiče je skvělou zprávou, že se MČ Praha 5 o jejich děti postará,“ říká místostarosta odpovědný za oblast majetku a nebytových prostor Martin Damašek (TOP 09).