Praha 5 podpořila festival Americké jaro

24/05/2022 Úvodní stránka

Pětka významně podpořila 17. ročník mezinárodního hudebního festivalu Americké jaro, který byl zahájený 10. května koncertem amerického klavíristy a skladatele Uri Caine. I letos nabízí festival originální dramaturgii plnou jedinečných koncertů klasické i jazzové hudby v Praze i regionech. Kromě Uriho Cainea vystoupí také klavírista Kenny Broberg, klavírista a skladatel Kenny Werner a zpěvačka Chandrika Tandon, klarinetové trio ve složení Michael Rusinek, Ayane Kozasa a Steven Lin v projektu Curtis on Tour. Dále na festivalu vystoupí cenou Grammy oceněný soubor Attacca Quartet s jedinečným programem, jehož kurátorem je světoznámý hudební skladatel John Adams.

24. května od 21 hodin v Jazz Docku na Praze 5 se poprvé představí českému publiku zpěvačka nominovaná na Grammy Sara Gazarek. Vystoupí s projektem Thirsty Ghost, na kterém odhaluje další stránku své osobnosti. Jedná se o emocionálně zralé a komplexní dílo. Za svoji kariéru Gazarek vydala pět alb, která se dočkala uznání kritiky, a vybudovala si oddanou fanouškovskou základnu po celém světě.

zdroj: Shervin Lainez

9. června od 21 hodin taktéž v Jazz Docku uzavře festival filipínsko-americký saxofonista a skladatel Jon Irabagon. Absolvent jazzových studií na Juilliard School se ve svém díle snaží vystihnout identitu často marginalizovaných menšin a zároveň nechává promlouvat vlastní hudební řeč. Na festivalu představí projekt Rebellion(s), ve kterém s ním účinkují saxofonista Sylvain Rifflet, kontrabasista Sebastian Boisseau a bubeník Christoph Lavargne. Rebellion(s) je inspirován společensky angažovanými projevy osobností, jako jsou André Malraux, Paul Robeson a Greta Thunberg.

zdroj: Archiv interpreta

Vstupenky je možné zakoupit v prodejní síti GoOut nebo na webu www.americkejaro.cz.