Praha 5 komunikuje s občany i přes Munipolis

29/04/2024

Pátá městská část se přidala k široké rodině samospráv napříč celou republikou, které využívají Munipolis. Tento moderní komunikační systém umožňuje radnici efektivně informovat obyvatele o dění v Praze 5, aktuálně varuje při krizových událostech a dokáže získávat zpětnou vazbu od občanů a reagovat na jejich podněty.

Registrace i služby platformy Munipolis jsou zdarma. Zájemci se mohou přihlásit přes stránku https://praha5.munipolis.cz/registrace nebo si mohou do mobilu stáhnout aplikaci z App Storu (iOS) či Google Play (Android). Každý uživatel si při registraci vybírá způsob, jakým chce zprávy dostávat zprávy (nejčastěji mobilní aplikace nebo e-mail) i jednotlivé typy informací, o které má zájem (například pozvánky na akce, dopravní uzavírky, kultura apod.). Při registraci je vhodné uvést svou ulici, aby uživatel získával maximálně relevantní informace vzhledem k jeho bydlišti.

Městská část bude přes Munipolis pořádat také různé ankety, aby občané mohli projevit svůj názor na řešení různých projektů ve veřejném prostoru (hřiště, parky, komunikace). Prostřednictvím aplikace radnice přijímá upozornění na nepořádek či poškozený mobiliář (lavičky, koše, herní prvky na hřištích) a v aplikaci je dostupný i prohlížeč elektronické verze časopisu Pětka.

Zapojte se i vy do Munipolisu, aby vám nic z Prahy 5 neuteklo!