Pozvánka na veřejné setkání na téma školní ulice u ZŠ Pod Žvahovem

25/07/2023

Přijďte se zástupci MČ Prahy 5, organizace Pěšky městem a základní školy Pod Žvahovem diskutovat nad tématem realizace školní ulice. Smyslem řešení je nabídka bezpečného prostoru nejen přímo před školou, ale v celém úseku okolí školy ul. Pod Žvahovem. Na základě dlouhodobého sledování nebezpečných situací v kontextu nedostatečného prostoru (zejména v ranní době 7:30-8:00 v ul. Pod Žvahovem, kde jsou úzké a někdy chybějící adekvátní chodníky či se na chodnících parkuje) je nezbytné zajistit chráněný prostor v okolí školy v širším rozsahu.

Řada rodičů zajíždí ke škole nikoliv nezbytně, ale mají to při cestě do práce. Řešení má současně motivovat k pěšímu pohybu nebo na kole či koloběžce. Prostor bezprostředně u školy byl dosud značně stresující, nové řešení přinese poklidnou ulici v celém okolí školy.

Školní ulice byla vyzkoušena již u několika jiných pražských škol a zpravidla úspěšně pokračuje jako trvalá úprava.  Veřejné setkání se koná 27. června od 17:00 hodin v budově ZŠ Pod Žvahovem.