Pobočky Městské knihovny budou od 5. července do 25. srpna uzavřeny

Vážení čtenáři, milí občané, dovolujeme si vás informovat o mimořádné letní uzavírce všech poboček Městské knihovny v Praze (MK). Na území MČ Prahy 5 se sedmitýdenní uzavírka od 5. 7. do 25. 8. 2019 týká  poboček Barrandov, Cibulka, Ostrovského a Smíchov.

Důvodem mimořádné uzavírky sítí poboček bude podle informací tiskového oddělení MK příprava fondu a knihovního systému na zavedení technologie RFID (Radio Frequency Identification) do výpůjčního procesu.

Zároveň je dobré vědět, že MK zavedla prodlouženou výpůjční dobu.

Aby si čtenáři užili o prázdninách čtení bez obavy, že právě rozečtenou knihu budou muset vrátit – knížky půjčené od 10. 6. 2019 mohou čtenáři vrátit až v září.

Obecně platí, že během uzavírky bude možné knížky vracet v Ústřední knihovně, Mariánské nám. 1, Praha 1:

Po: 13-20,

Út-Pá: 9-20.

Knihy k vrácení je možné také odložit do biblioboxů u poboček Opatov (Opatovská 1754, Praha 11) a Lužiny (OC Lužiny, Archeologická 1256, Praha 13).

  • MK doporučuje:  e-knihy vyřeší zásobu knih na léto!

Kromě půjčování papírových knih se dá zásoba čtení na prázdniny vyřešit i e-knihami. Jejich výhodou je maximální skladnost a velmi dobrá dostupnost v podstatě odkudkoli.

Knihy v elektronické podobě knihovna nabízí ke stažení zdarma ve třech různých formátech vhodných pro počítače, tablety i mobilní telefony, viz nabídka:

www.ctenarum.cz

  • Další důležité informace o prázdninovém provozu Městské knihovny v Praze a letních aktivitách najdete na webové stránce:

 www.mlp.cz/leto

nebo přiložených tiskových zprávách.

 

 

Přílohy ke stažení