Pětka solidárně podpoří válečné veterány

01/11/2023

Na 11. listopadu připadá Den válečných veteránů, kdy si připomínáme osudy bojovníků za naši svobodu. Při této příležitosti se můžete i v Praze 5 zapojit do sbírky na jejich podporu. Symbolizuje ji květ vlčího máku, které si lidé připínají na klopu jako výraz úcty k hrdinům. Zakoupením vlčího máku lze přispět ke zlepšení životních podmínek veteránů.

Vlčí máky připomínají nesmírnou odvahu a obětavost, s jakou pro nás veteráni vykupovali svobodu. Jejich příběh ale nekončí, zůstávají s námi, mnohdy snadno zranitelní. Záleží na nás, zda se jim dokážeme odvděčit konkrétním činem,“ podtrhuje význam sbírky starostka Prahy 5 Radka Šimková (PRAHA 5 SOBĚ). Kasička s vlčími máky bude umístěna od 1. do 30. listopadu v recepci radnice ve Štefánikově ulici č. 13–15. Najdete ji i na dalších místech naší městské části, která jsou uvedena na stránkách www.denveteranu.cz. Navíc se mezi 7. a 11. listopadem budou v ulicích pohybovat dobrovolníci s kasičkami, veterány je možné podpořit i online platbou.

Sbírku pořádá nezisková organizace Post Bellum, která veterány podporuje přes své Centrum pomoci Paměti národa. Výtěžek sbírky umožní také další dokumentování jejich hrdinských příběhů. Přímo v Den válečných veteránů se uskuteční i další benefiční akce – „Koncert pro hrdiny“.

V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který zahraje skladby Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka.

Kontakt: JUDr. David Šťáhlavský, mluvčí MČ Praha 5, tel.: 734 427 292, e-mail: David.stahlavsky@praha5.cz

Přílohy ke stažení