Park Sacré Coeur čeká velká změna. Kouzelný pavilon nabídne spoustu možností

14/07/2022

Společenské a kulturní akce dostanou v parku Sacré Coeur nové zázemí. Rada městské části Praha 5 schválila zhotovitele stavby, která nabídne širší využití veřejného prostoru v oblíbeném parku v těsné blízkosti Anděla.

„Kvalitní, čistý a udržovaný veřejný prostor je jedním ze základních úkolů samosprávy. Věřím, že se pavilon stane vyhledávaným místem a lidé si k němu rychle najdou cestu. Velmi se těším na první společenské a kulturní zážitky v parku Sacré Coeur,“ říká místostarosta Prahy 5 s gescí v oblasti kultury Lukáš Herold (ODS).

Pavilon z vysokopevnostního betonu s částečně prosklenou stříškou dostane světlý přírodní odstín a jeho piedestal vynikne díky speciálnímu růžovému pohledovému betonu. Přístupový chodník k pavilonu pak bude osazen drážkami s LED svítidly. Výrazným prvkem pavilonu bude schodovitý piedestal se skleněnou střechou, jehož zvýšená plocha umožňuje lepší výhled na panorama Prahy. Projekt je z dílny Ing. Arch. Daniela Piechua na podkladě návrhu Denisa Strmiskova Studio.

Stavba bude sloužit široké veřejnosti, jako krytý zahradní pavilon zejména pro svatební obřady. Příjemné prostředí venkovní scény jistě přiláká také milovníky hudby, výstav a dalších společenských akcí. Navržený objekt splňuje bezbariérové užívání staveb.

„Pevně věřím, že pavilon, který je rovněž určen ke svatebním obřadům si oblíbí mnoho párů, které svůj šťastný den budou chtít prožít právě zde, nejen kvůli nadčasovému designu altánku, ale také kvůli kouzelným pohledům na panorama Prahy. V místě kde okolní příroda a celková atmosféra parku umožní pořízení romantických fotografií z jejich slavnostního okamžiku“ dodává místostarosta Herold.

Svojí formou a umístěním se tak stane přirozenou součástí parku a pokorně splyne s okolní přírodou. Přístupová pěšina vedoucí k pavilonu bude navazovat na stávající i předpokládanou dispozici parku. Na západní straně, v blízkosti vstupu do parku, je počítáno s výstavbou multifunkčního společenského sálu – novou svatební síní, která bude plynule procházet pavilonem až na vyhlídku v jižní části parku.

Přílohy ke stažení