Park Portheimka v Praze 5 ožije od čtvrtka 17. srpna od 17:30 hudbou „United Prague 5“.

15/08/2023

Festival nabídne svým divákům např. DJ-set od Matěje Rupperta, který vystupuje se skupinou Monkey Business, dále, Lazer Vikinga, který se od metalu propracoval skrz rock ‘n roll 50. let k písničkářství odkazujícímu na přelom šedesátých a sedmdesátých let i legendárního Michala Prokopa ze skupiny Framus 5; v roce 2007 byl uveden do beatové síně slávy v kategorii osobnost.

Před Portheimkou (poblíž stanice metra Anděl, u kostela sv. Václava), v parku, který má na délku 400 metrů a pochází z roku 1722, se mohou fanoušci, v rámci United Prague 5 www.unitedprague5.cz, od 17. srpna do 7. září těšit celkem na osm interpretů různých žánrů. Akci pořádá Městská část Praha 5 ve spolupráci s festivalem United Islands of Prague a všechny koncerty jsou pro návštěvníky zdarma.

United Islands of Prague je pravidelný hudební festival v Praze. Koná se od roku 2004 obvykle v květnu nebo v červnu tradičně v Praze na Kampě a na Střeleckém a Slovanském ostrově pod širým nebem, v minulosti se konal také třeba v pražském Karlíně, na Ladronce, v Kinského zahradě (Praha 5) či na Výstavišti v Holešovicích. Po letité spolupráci s MČ Praha je letošní United Prague 5, jako minifest, první akcí tohoto typu.

V parku Portheimka zahrají dále metodičtí Jay Delver, klidná Nika, rapperská princezna Hellwana, energický Meizyy, jazzová partička Martin Rufer Prague Trio.

„Věřím, že tohle krátké pásmo koncertů v parku Portheimka zpříjemní našim občanům letní podvečery,“ říká starosta Prahy 5 Jaroslav Pašmik (Praha 5 SOBĚ) a dodává: „Volba interpretů se myslím povedla. Vhodný je také podvečerní začátek koncertů. A konec muziky okolo 20:30 nezatíží večery rezidentů nadměrným hlukem.“

„Mám radost, že tak významná akce Smíchova se koná v parku před letohrádkem, který přímo vybízí ke konání jedinečných kulturních akcí.  Zahrada parku tak nabízí možnost nejen odpočinku ale i zábavy, dodává radní pro životní prostředí a veřejný prostor Milan Vrkoč za SEN 21.

“Právě dlouholetá spolupráce Prahy 5 s festivalem United Islands nám přináší možnost oživit veřejný prostor v srdci Smíchova, ale také možnost vidět na živo i méně známé umělce,“ upřesňuje radní pro kulturu Městské části Prahy 5 Štěpán Rattay z České pirátské strany.

“Přes dvacet let vozíme na festival United Islands of Prague hudební objevy, které má leckdy publikum možnost slyšet v Česku úplně poprvé. Náš festival se koná i na území Prahy 5, a proto jsme rádi přijali nabídku se podílet na oživení parku Portheimka. Na návštěvníky budou čekat nové, ale i ty známé tváře české hudební scény,” říká jeden z producentů festivalu United Islands of Prague David Gaydečka.

Hrát se bude každý čtvrtek od 17. 8. do 7. 9. od 17:30 do zhruba 20 hodin. Více informací najdete na www.unitedprague5.cz.

Kontakty pro média:

• David Šťáhlavský, vedoucí oddělení PR a tiskového MČ Praha 5 – 734 427 292