Ohlédnutí za setkáním starosty s řediteli základních a mateřských škol na Praze 5

29/12/2022

Starosta Jaroslav Pašmik a radní pro školství Alena Janďourková 15. prosince v hotelu NH Collection Prague přivítali všechny ředitele místních základních a mateřských škol při příležitosti ukončení projektu “Místního akčního plánu II pro Prahu 5“, který je spolufinancovaný z Evropských fondů.

Místní akční plán je prioritně zaměřen na rozvoj vzdělávání dětí a žáků. Zahrnuje oblasti včasné péče, předškolního a základního vzdělávání, zájmového a neformálního vzdělávání. “Jsem otevřena osobnímu setkávání a aktivnímu zapojení do řešení Vašich individuálních potřeb, pojďme společně tvořit vizi pro další rozvoj vzdělávání na Praze 5. Stojíme před velkou výzvou v podobě několika zásadních školských projektů, které budeme realizovat v období ekonomické krize se značně napjatým rozpočtem. Budeme velmi dobře vážit, jakým způsobem investovat a aktivně hledat další vhodné zdroje financování. Věřím, že kvalitní komunikace, osobní setkávání, aktivní spolupráce a optimalizace nastavených procesů napomůže při dalším rozvoji předškolního a základního vzdělávání na Praze 5.”, dodává radní pro školství Alena Janďourková.

Cílem konference bylo zhodnocení dosavadního průběhu projektu MAP a jeho výzvy v budoucích letech.