Od března lze žádat z Modernizačního fondu na výrobu solární energie

18/03/2024

Další miliardy korun z Modernizačního fondu jdou na fotovoltaiku pro vlastní spotřebu. Průmyslu, zemědělství i obcím usnadní cestu k udržitelné energii ze slunce. Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí ČR uvolňují z programu RES+ Modernizačního fondu další miliardové investice, kterými podpoří výstavbu fotovoltaických elektráren určených k výrobě zelené energie pro vlastní spotřebu. Finanční prostředky z dotační výzvy RES+ č. 1/2024 jsou určeny na instalace nových fotovoltaických elektráren na již existujícím odběrném místě s výkonem 50 kW až 5 MW, v Praze od 10 kW. Vyrobená energie musí být primárně spotřebována v místě výroby. Žádosti mohou zájemci podávat od 1. března do 31. října 2024 prostřednictvím systému AIS SFŽP ČR, dostupného na webových stránkách zadosti.sfzp.cz. Podpořené projekty musí být realizovány do tří let od schválení.

Nové dotace i pro obce a velké instalace fotovoltaických elektráren nad 1 MW. Výzvy RES+ č. 3/2024 RES+ č. 4/2024 pro obce se otevřely také na začátku března a k dispozici jsou dvě miliardy korun. Dotace se vztahuje na individuální instalace FV systémů na veřejných budovách i sdružené projekty.

Published by Kateřina Nedbalová