Ocenění pro úřad naší městské části

12/04/2024

Praha 5 uspěla v soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou tradičně pořádá Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Úřadem vlády ČR. Za loňský rok zvítězila v kategorii obcí s rozšířenou působností (III. typu) před Prahou 22 a Hodonínem. V této souvislosti se starostka Radka Šimková (Praha 5 sobě) a vedoucí personálního a mzdového oddělení našeho úřadu Drahomíra Komedová zúčastnily včerejší slavnostní snídaně se zmocněnkyní vlády pro lidská práva Klárou Šimáčkovou Laurenčíkovou.

Přítomni byli rovněž zástupci ostatních oceněných úřadů, a tak setkání posloužilo mimo jiné pro vzájemnou výměnu zkušeností. „Bylo milé sdílet s paní zmocněnkyní a ostatními vítězi dobrou praxi úřadů i problémy, které v současné době řešíme. Odnesly jsme si některé inspirativní nápady, které u nás určitě využijeme,“ pochvalovala si starostka Radka Šimková.

Soutěž se v ročníku 2023 zabývala hodnocením, jak úřady krajů, měst a obcí řeší genderovou diskriminaci na pracovišti a jakým způsobem pomáhají ženám ohroženým sociálním vyloučením. Ve čtyřech soutěžních kategoriích se zapojilo celkem 38 úřadů, mezi nimiž potvrdil Úřad městské části Praha 5 svou kvalitu v uvedené oblasti.

Na prvním snímku paní starostka Radka Šimková vpravo, paní vedoucí Drahomíra Komedová vlevo.

Fotografie: Úřad vlády ČR