O výlety se starostkou okolo pětky je veliký zájem

25/02/2022

Vycházka s podtitulem Zelené Malvazinky byla lidově řečeno vyprodaná. Dorazilo šest desítek zájemců.

Další díl komentovaných setkání s občany „Se starostkou okolo pětky“ začal v neděli 20. února v ulici Na Václavce, kde si vzal tradičně slovo historik Pavel Fabini, aby šedesátku výletníků zaujal vyprávěním o historii dvou vil Václavky a Helenky. Účastníci postupně prošli Santoškou, kolem Krulišovy vily do parku Na Pláni, který projde plánovanou revitalizací. O plánované zástavbě a možnostech samosprávy v rámci územního rozvoje vedla diskusi starostka Renáta Zajíčkovou (ODS) a došlo i na informace o proměně Radlické. Setkání s občany uzavřela návštěva poeziomatu, jehož výstavbu na hřbitově Malvazinky podpořila městská část. Následně proběhla debata v restauraci Na vinici k proměně předpolí Alberta, o které podrobněji informoval Jan Panenka (ODS), předseda dopravního výboru. Aktivními účastníky setkání byli také Lubomír Brož (ANO), místostarosta pro veřejné prostranství a Marie Ulrichová Hakenová (KDU-ČSL), ombudsmanka Prahy 5.