O tomto víkendu ožije Kinského zahrada hned dvěma Open Air koncerty

09/09/2022

Zítra 9. září od 20:00 hodin se mohou fanoušci slavné české kapely Monkey Business těšit na její koncert. Další den v sobotu 10. září od 17:00 hodin zazní slavné melodie v podání Pražského filmového orchestru. Oba koncerty se uskuteční v Kinského zahradě na Praze 5 a jsou vyvrcholením oslav stého výročí připojení Smíchova k Velké Praze.

„Ke Smíchovu neodmyslitelně patří pivo a dobrá hudba. Toto všechno nabídnou dva dny plné zábavy a doufám, že si je návštěvníci užijí naplno,“ říká místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).

Monkey Business neodmyslitelně patří k Smíchovu, proto nesmí na této oslavě chybět. Kromě mnoha vystoupení, chystá podzimní koncertní turné a další desku, která by měla být na rozdíl od ostatních celá v češtině. Stalo se již tradicí, že pátá městská část zve k účasti na koncertech kapely, které mají k Praze 5 blízko. Vloni to byla kapela MIG 21.

Stálým příznivcem Prahy 5 je Pražský filmový orchestr, a protože je městská část také pevně spojená s filmem, zazní v podání tohoto tělesa filmové melodie. Speciálním hostem bude místostarosta Lukáš Herold jako hráč na hoboj, v jehož podání zazní Gabriel’s Oboe (Gabrielův hoboj), melodie z filmu The Mission (Mise) ze skladatelského pera Ennia Morriconeho.

„Příjemná atmosféra Kinského zahrady spojená s hudbou je jistě příležitostí k setkání sousedů, kamarádů a rodin. Smíchov je takovým centrem Prahy 5 a jeho stoleté výročí připojení k Velké Praze si zaslouží naši pozornost. Přeji návštěvníkům obou koncertů příjemný kulturní zážitek,“ říká starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Vstup na oba koncerty je zdarma.

Přílohy ke stažení