Nová moderní jídelna v ZŠ a MŠ V Remízku

02/09/2022 Úvodní stránka

Začala jedna z nejvýznamnějších letošních rekonstrukcí na naší největší základní a mateřské škole v Praze 5. Celkem 1200 žákům a dětem barrandovské školy ZŠ a MŠ V Remízku se po sedmi letech čekání otevřou dveře zbrusu nové moderní školní jídelny s navýšenou kapacitou.

Díky této modernizaci se škola posune mezi nejmodernější školská zařízení. Oprava za téměř 80 milionů korun umožní vydávat až o 200 porcí jídel více, zvýší komfort stravování a stolování.

Rekonstrukce se bude týkat kuchyně, jejího zázemí i jídelny. Dojde k výměně téměř celé varné technologie, k úpravě rozvodů elektroinstalace, vody a kanalizace. Nově budou provedeny i obklady stěn a bude vylita nová podlaha. Díky těmto úpravám dojde ke snížení ekonomické i energetické náročnosti. Rekonstrukce jídelny a přilehlých prostor začala 25.7. a dokončena bude v průběhu listopadu letošního roku.

O plánované rekonstrukci byli rodiče informováni již v průběhu loňského školního roku jak vedením školy, tak i prostřednictvím komunikačních kanálů radnice jako zřizovatele školy.

Pro děti z obou mateřských škol a pro strávníky 1. – 3. tříd ZŠ je zajištěno stravování ve školní jídelně ZŠ Chaplinovo náměstí. V současné chvíli je vedením školy mapován zájem mezi vyššími ročníky o náhradní stravování. V týdnu od 5. září budou rodičům starších dětí nabídnuty alternativy náhradního stravování.

Každá takto náročná rekonstrukce s sebou nese kus nepohodlí. Děkujeme dětem, rodičům a zaměstnancům školy za trpělivost a pochopení. Věříme, že s výsledkem budou všichni spokojeni.