Nebeští jezdci v Portheimce – Výstava o filmu, knize a jejím autorovi

14/06/2022

V letošním roce uplyne již 100 výročí od narození autora knižní předlohy a spoluautora knihy Nebeští jezdci Richarda Husmanna. Městská část Praha 5 připravila ve spolupráci s klubem Vojenské historie 276th Sqdn (renacted) RAF v Letohrádku Portheimka výstavu, která nám připomene stejnojmenný legendární a takřka autentický film o hrdinech z bitvy o Británii (Battle of Britain) režiséra Jindřicha Poláka.

Součástí výstavy budou dokumenty z Husmannovy pozůstalosti, plakáty i další dokumenty spojené se vznikem a promítáním filmu, jazykové knižní předlohy, také původní vybavení letců RAF, kteří se podíleli na takřka autentických scénách z leteckých bojů o Británii. Vzpomínat budeme i na slavnou Joy Kadečkovou, bývalou příslušníci WAAF“, jak nám prozradil kurátor výstavy Filip Procházka.

Výstavu zahájí místostarosta MČ Praha 5 Bc. Lukáš Herold, který zároveň udělil záštitu. Partnerem Výstavy je Barrandov Studio, a.s.