Městská část přispěje na letní tábory dětem z Prahy 5

05/04/2023

Praha 5 prostřednictvím projektu „Aktivní město“ poskytne příspěvek 800 Kč na letní tábory pro děti do věku 18 let, které mají trvalý pobyt na území Pětky. Je určený na pobytový či příměstský tábor.

Městská část tak letos vydá na tábory 1,2 milionu korun. Rodiče dětí mohou žádat o příspěvek v podobě elektronických voucherů od 3. dubna do 31. srpna 2023. Dostanou se k němu tak, že si založí účet na webu Aktivní město, kde následně mohou zažádat o tuto pomoc pro své dítě. Platnost voucherů bude nově dva měsíce, aby se umožnilo většímu počtu rodičů uplatnit příspěvek.

Podařilo se nám navýšit příspěvek z 600 na 800 korun. Příspěvek je určený především pro nízkopříjmové rodiny. Chceme ulehčit rodičům, pro které mohou být letní prázdniny náročné. Děti tak mohou prožít léto aktivně a zažít mnoho nového,“ říká místostarostka Monika Shaw Salajová (SEN 21).

Registrace uživatelů probíhá online na webovém portálu www.aktivnimesto.cz. Její součástí je zadání osobních údajů, které jsou následně ověřeny v registru obyvatel. Celý proces ověření trvá zhruba tři až šest pracovních dnů. Po dokončení registrace si rodiče požádají o příspěvek, pokud je schválený, získají kredity na svůj účet. Ty následně využijí za nabízené aktivity, podobně jako například na e-shopu.

Přílohy ke stažení