Městská část Praha 5 se umístila na 1. místě v soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“

28/11/2023

Soutěž „Úřad na cestě k rovnosti“ společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády. Prestižní ocenění – 1. místo – převzaly společně starostka Radka Šimková (Praha 5 SOBĚ)  a vedoucí oddělení personálního a mzdového Drahomíra Komedová 28. listopadu v Lichtenštejnském paláci.

Soutěž “Úřad na cestě k rovnosti” je pokračováním úspěšných ročníků soutěže Úřad roku „Půl na půl“, která podporuje  od roku 2007 zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principu gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy. Každý z nich by měl do své práce začlenit vládní priority při prosazování všech pohlaví, a to ve dvou základních směrech, dovnitř, k zaměstnankyním a zaměstnancům i navenek vůči klientům veřejné správy.

Úřad MČ Praha 5 ve svém úsilí už ušel značnou cestu, což dokazuje právě  jeho absolutorium v 17. ročníku soutěže, v kategorii obcí III. Typu.