Městská část Praha 5 má nová mlžítka

17/08/2022

V horkých letních dnech se mohou Pražané osvěžit u tzv. mlžítek a dočkala se i Městská část Praha 5 – Smíchov.  Funkce zařízení spočívá v kapkách emitovaných z jemné trysky mlžícího zařízení, které  absorbují část tepla blízkého okolí a právě díky přeměně vody na páru, dochází k ochlazování vzduchu. Obě mlžítka se nachází v blízkosti metra Anděl, první je umístěno u výstupu pro vozíčkáře a  druhé u zastávky tramvaje na Andělu směr Řepy.

Mlžítka jsou velmi důležitá, protože v nejbližším okolí dokáží pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost a mohou vás zejména v letošním parném létě příjemně ochladit.

Líbí se Vám mlžítka? Máte nějaký typ na to, kde by bylo možné udělat další? Zapojte se do ankety a návrhu vlastní lokality!

Zde: https://application.decision21.com/mlzitka-Praha5-2022