MČ Praha 5 získala čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti

05/12/2022

Dne 1. 12. 2022 proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Soutěž “Úřad na cestě k rovnosti” je pokračováním úspěšných ročníků soutěže Úřad roku „Půl na půl“, která podporuje  od roku 2007 zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principu gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy. Každý úřad veřejné správy by měl do své práce začlenit priority vlády při prosazování rovnosti žen a mužů, a to ve dvou základních směrech: dovnitř vlastního úřadu, tedy směrem k zaměstnancům a zaměstnankyním, ale i navenek vůči klientům veřejné správy.

Úřad MČ Praha 5 získal v rámci 16. ročníku soutěže Čestné  uznání v soutěži Úřad na cestě k rovnosti 2022 v kategorii obcí III. typu a stal se jedním z příkladů dobré praxe. Ocenění převzal za radnici ÚMČ Praha 5 zástupce tajemnice Mgr. Petr Janů.

Více o soutěži https://www.mvcr.cz/clanek/soutez-urad-na-ceste-k-rovnosti.aspx.