Mateřinky z Pětky měly svůj sportovní den

26/09/2023

Hod koulí, skok z místa, ale i překážková dráha, nebo hod dětským oštěpem. To byly některé disciplíny, ve kterých se v parku na Klamovce utkaly děti z Mateřských škol Prahy 5 z oblasti Košíře a Smíchova. Akce se konala pod záštitou místostarostky MČ Prahy 5 pro sport, Moniky Shaw Salajové (SEN 21). Ta s paní ředitelkou pořádající MŠ Klamovka, Dagmar Trčkovou, sportovní den zahájila a popřála malým sportovcům hodně úspěchů. „Je to vždycky radost vidět s jakým zápalem děti soutěží. Moc bych jim přála, aby jim láska ke sportování vydržela po celý život. Také proto tyto akce u nás na Pětce pořádáme,“ říká M.S. Salajová. Sportovnímu klání v Klamovce přálo počasí a i když na startu bylo ještě chladno, v cíli už byly všechny děti, jak se patří, rozehřáté a dobře naladěné. Vždyť fandili spolužáci i soupeři, o paní učitelkách nemluvě.