Máma v práci v Tvůrčím domě Elišky Peškové

06/03/2024

Městská část Praha 5 spolupořádá setkání na téma „Máma v práci. Jak skloubit rodinu a práci“. Akce se uskuteční 8. března na Mezinárodní den žen v Tvůrčím domě Elišky Peškové na Smíchově. Česko je v problematice rovnoprávnosti žen pořád pozadu za Evropou. Ženy tráví domácími pracemi stále více času než muži a na trhu práce bohužel také stále dochází k diskriminaci žen.

Pořádání diskuse se známými ženami a odbornicemi, které se této problematice věnují, by mohlo usnadnit ženám skloubit pracovní a rodinný život, což není mnohdy vůbec jednoduché. Česko má v rovnosti mužů a žen pořád hodně co zlepšovat, a proto považuji jako politička a žena tuto diskusi za zvlášť důležitou,“ konstatuje místostarostka pro sociální oblast Monika Shaw Salajová (SEN 21), která má nad akcí záštitu.

O výzvách, kterým čelí pracující matky, přijdou do Tvůrčího domu Elišky Peškové na Praze 5 diskutovat známé osobnosti: herečka Anna Marie Štípková s partnerkou, kavárnicí Annou Marií Maxerovou, náměstkyně pro léčebně preventivní péči FN v Motole Lucie Valentová Bartáková a zakladatelka a předsedkyně Asociace provozovatelů dětských skupin Daniela Celerýnová. Moderátorkou akce bude herečka Michaela Badinková.

Přijďte diskutovat s odborníky i mezi sebou o tom, jak jde náročná práce a rodina dohromady, a zároveň si můžete užít se svými dětmi zábavné odpoledne. Na vaše děti čeká dětský koutek plný zábavy, hlavolamů a her. Vše završí divadelní představení souboru Buchty a loutky pro velké i malé diváky „Neposlušná kůzlátka“, na které bude vstup zdarma.