Malí hokejisté z Prahy 5 mohou slavit. Pětka bude mít novou ledovou plochu

12/09/2022

Možná i improvizovaný zápas malých hokejistů z Prahy 5 před budovou pražského magistrátu pomohl, aby pražské zastupitelstvo schválilo záměr městské části Praha 5 k výstavbě provizorní ledové plochy v Jinonicích. Má jít o náhradu za uzavřený stadion Nikolajka. Zároveň hlavní město podpoří Prahu 5 při hledání vhodných pozemků pro trvalou stavbu zimního stadionu.

„Pražští zastupitelé vyslyšeli náš tlak na urychlené řešení situace s uzavřením Nikolajky.                Moc nám v tomto smyslu pomohla i petice občanů za záchranu zimních sportů v Praze 5. Jmenovitě bych ráda poděkovala prvnímu náměstkovi primátora panu Hlaváčkovi a zastupiteli Zajíčkovi, kteří si ten problém vzali za svůj a pomohli nám hledat řešení,“ říká starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Zastupitelstvo hlavního města na svém posledním jednání jednak vzalo na vědomí petici za záchranu zimních sportů v Praze 5 a zároveň se usneslo, že budou činěny kroky vedoucí k dosažení záměru městské části Praha 5 zřízením práva stavby pro výstavbu objektu s ledovou plochou jako krátkodobé řešení, na pozemku parcely číslo 174/3 v katastrálním území Jinonice. Zastupitelé rovněž souhlasili s tím, aby došlo k ověření výstavby trvalé stavby zimního stadionu s minimálně jednou ledovou plochou v území MČ Praha 5 a MČ Praha 13.

„My jsme už dříve podepsali Memorandum se soukromým investorem, který je připraven finančně spolupracovat na zajištění jak krátkodobého řešení, tak i na výstavbu nového zimního stadionu. Rozhodnutí pražského zastupitelstva toto řešení posouvá zase o kus dopředu,“ dodává radní pro sport David Dušek (STAN).

Populární kluziště Nikolajka sloužilo k zimním sportů od roku 1961. Pro své zápasy jej využívaly stovky dětí i dospělých, hokejisté z HC Smíchov, krasobruslařky z klubu Stadion Praha i široká veřejnost. I přes snahy městské části ho však majitel v září již nenamrazil z důvodů havarijního stavu strojovny a vysokých cen energií.

Přílohy ke stažení