Literatura pod širým nebem v parku Portheimka

30/08/2022

Park před letohrádkem Portheimka na Smíchově ožije i během letošního pozdního léta
ozvěnami současné české literatury. Pražský literární dům zde pořádá již třetí ročník série
literárních večerů a hovorů Literatura pod širým nebem, v rámci níž se každý zářijový týden
představí jeden spisovatel či spisovatelka. Všichni čtenáři, posluchači a zvědavci jsou tak
srdečně zváni na čtyři autorská čtení, která se tradičně uskuteční ve spolupráci s Městskou částí
Praha 5. Akce se koná pod záštitou místostarostů městské části Praha 5 Bc. Lukáše Herolda a JUDr. Tomáše Homoly.  Fíla publiku v pondělí 5. září představí svoji novou sbírku povídek Stromy do nebe, jejíž protagonista putuje napříc prostorem i časem a setkává se mimo jiné i s Franzem Kafkou. O týden později, v úterý 13. září, uvidíte vystudovaného fyzika, úspěšného spisovatele, předsedu Svazu českých knihkupců a nakladatelů, majitele nakladatelství Práh, Martina Vopěnku, autora mimo jiné také nedávno zfilmovaného thrilleru pro děti a mládež Spící město. Následující úterý 20. září vystoupí legenda, oblíbený herec, režisér, vypravěč a spisovatel Arnošt Goldflam, který bude číst ze své čerstvě dopsané knihy Praha strašidelná. Sérii autorských čtení pak ve čtvrtek 22. září zakončí novelistka Jakuba Katalpa, držitelka mnoha literárních ocenění a nominací, mj. na Magnesii Literu za román Němci (2012). Předčítat bude ze svého aktuálního románu Zuzanin dech o lásce a bolesti ve stínu událostí první poloviny dvacátého století.

Čtení začínají vždy v 18 hodin.

Přílohy ke stažení