Letní park Portheimka píše nový příběh

24/06/2022

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku Portheimka.

Zmíněný park Portheimka se nachází u stejnojmenného letohrádku a je pozůstatkem jeho původní zahrady.

Zahrada bývala upravena ve francouzském stylu a původně v ní stávaly nejrůznější vodotrysky, sochy a bazény. Dnes slouží část zahrady jako veřejný park ve stínu baziliky sv. Václava. Součástí parku je dochovalá zeď s barokní kamennou nádrží na vodu.

Primárním cílem tohoto projektu je zavést tradiční pikniky v moderním pojetí a zakomponovat je do městských parků, jejichž tradice bude přetrvávat možná i řadu let. Napište s námi další příběhy, na které určitě nikdy nezapomenete. Součástí pikniku je vždy živá hudební produkce, program pro děti, sportovní vyžití, divadélko pro nejmenší a spoustu aktivit, které dají dětem mnoho radosti a rodičům chvíli oddechu v srdci Smíchova,“ říká místostarosta MČ Praha 5 odpovědný za kulturu Lukáš Herold (ODS).

Poslední víkend v červnu startují PIKI příběhy v parku, které jsou cestou k harmonii a souznění s okolním světem. Nyní se začíná psát nový příběh, tentokrát ve smíchovském parku. Na své si přijdou milovníci Prosecca nebo dalších oblíbených drinků a také street food specialit. Prožít netradiční víkend spolu s rodinou a přáteli nabízí právě PIKI projekt, který si již získal spoustu příznivců.

Jsem velmi rád, že jsou v samotném centru Prahy místa, kde lze trávit volný čas, posadit se jen tak do trávy se skleničkou dobrého pití a příjemně odpočívat. Park Potheimka a jeho příjemné prostředí se stane v následujících měsících jedním z dalších míst, kde bude možné příjemně odpočívat se vzpomínkou na dávné časy a zároveň si příjemně vychutnávat dobré jídlo a pití,“ říká místostarosta MČ Praha 5 odpovědný za veřejný prostor a zeleň Lubomír Brož (ANO).

PIKI příběhy v parku začínají již tento víkend 24. 6. – 26. 6. 2022 a budou pokračovat v průběhu léta vždy poslední víkend v měsíci 29. – 31. 7.2022 | 26. 8. 2022 – 28. 8. 2022 | 23.9. – 25. 9.2022.