Lavičky se vrací na Prahu 5. Bylo to náročné jednání, ale podařilo se.

08/09/2022

Z ulic celé Prahy postupně mizí lavičky! Od roku 1996 je spravovala, co se týká reklamy, soukromá firma AD-Net, která je nyní v insolvenci. V roce 2019 hlavní město Praha s firmou ukončilo smlouvu, následně probíhaly soudní jednání a nyní dochází k postupnému odstranění asi 1400 laviček.

Odstranění laviček provedl Magistrát hlavního města Prahy. Městská část Praha 5, bohužel odstranění nemohla zabránit.

Pětka tak přišla o 237 laviček, aniž by je mohla nahradit, protože byly umístěné na pozemcích hlavního města Prahy, které slíbilo náhradu, ale bez jasné časové představy o instalaci nových laviček.

Vedení Prahy 5 vzalo iniciativu do svých rukou. Díky významné pomoci místostarostů Lukáše Herolda, Lubomíra Brože a radního Jana Kavalírka při jednáních s TSK Praha a Magistrátem hlavního města Prahy se podařil, postupný návrat laviček. Počítáme, že budou kompletně nahrazeny během dalších týdnů i měsíců.