Klubovna skautů DH Okrouhlík poblíž Klamovky v novém kabátu

18/02/2022

Zrekonstruované prostory pro klubové schůzky umožní nově pohodlné skladování herních pomůcek a nabízí i zázemí pro relaxování a odpočinek. Součástí přestavby byla také technická obnova objektu od elektroinstalace až po fasády a venkovní schodiště.

„Investice mimo jiné umožnila vybudování oddělených sociálních zařízení pro dívky a chlapce, a celkově lepší hygienické zázemí. Nezapomněli jsme ani na zvelebení nejbližšího okolí, kde přibyly například nové lavičky,“ vypočítává přínosy rekonstrukce místostarosta MČ Praha 5  Lukáš Herold (ODS).

„Přeji všem skautkám a skautům, ať jim nová klubovna dobře slouží. Jsem rád, že jsme mohli do bohaté historie skautského střediska Mawadani trochu přispět v podobě lepšího zázemí pro aktivní trávení volného času dětí a mladých lidí,“ dodává místostarosta MČ Prahy 5 pro oblast majetku Martin Damašek (TOP 09).

Revitalizace skautské klubovny je dalším dílkem do skládačky mnoha investičních projektů městské části do volnočasových aktivit mládeže a zvelebení veřejných prostor. Stavební úpravy vyšly v tomto případě na 3,5 milionu korun.