předistribuování stravy

Datum interpelace:
07. 02. 2013
Datum odpovědi:
08. 03. 2013
Interpelující:
Růžena Peterková
Interpelovaný:
Ing. Miroslav Zelený

Interpelace:

2.  Možnost získávání a předistribuování stravy

Vzhledem k tomu, že na území MČ Praha 5 přibývá lidí bez domova a lidí sociálně potřebných, žádám Radu MČ Praha 5, aby zvážila možnost získávání přebytečné stravy např. z nemocnic, restaurací a školních jídelen na Praze 5. V těchto zařízeních zbývá denně značné množství hygienicky nezávadné, teplé stravy. V době, kdy lidé konzumují stravu z kontejnerů, je nutné se na tuto možnost podívat komplexně. 

S nikým jsem zatím tento námět od občanů neprojednávala, protože by mi byl rozmluven s poukázáním na zákaz hygieniků a EU!

 R. Peterková

 

Odpověď:

 

Vážená paní Peterková,

 

níže odpovídám na Vaši interpelaci vznesenou na jednání zastupitelstva dne 7. 2. 2013 ve věci možnost získávání a předistribuování  přebytečné stravy ze školních jídelen na Praze 5.

 Používat přebytky jídel ze školních jídelen v Praze 5 pro stravování bezdomovců a sociálně slabých je skutečně z hygienického hlediska nemožné a z hlediska lidské důstojnosti nemyslitelné. Městská část Praha 5 dlouhodobě podporuje Armádu spásy, jejíž pobočka sídlí v Lidické ulici, která se o sociálně slabé a bezdomovce stará včetně poskytování levného stravování.

 

 

S pozdravem

                                                                                                                                

Kontakt

Městská část Praha 5
nám 14. října 1381/4
150 00 Praha 5

Tel.: +420 257 000 511 E-mail: podatelna@praha5.cz

ID datové schránky: yctbyzq

Podrobné kontakty a úřední hodiny

Sociální sítě