Dobročinný obchod Sue Ryder nově na Smíchově

19/12/2022

Městská část Praha 5 otevřela dobročinný obchod Sue Ryder v Preslově ulici. Akce se zúčastnila místostarostka MČ Prahy 5 Monika Shaw Salajová a zpěvák Matěj Ruppert.

Zakladatelka Lady Sue Ryder patřila k významným osobnostem Československa a České republiky. Již od II světové války pomáhala československým seniorům. Z počátku především individuálně formou invalidních vozíků a léků, které zde nebyly v té době dostupné. Dlouhá léta také snila o založení domova s pečovatelskou službou.  V roce 1998 se jí konečně podařilo založit neziskovou organizaci, která pomáhá seniorům a jejich blízkým najít odpovědi na složité situace, které přináší stáří. Kromě domova občanům, kteří se bez cizí pomoci neobejdou, poskytuje neziskovka osobní asistenci, poradenství, linku pomoci a vzdělává ostatní pečovatele v důstojné péči a v paliativním přístupu, aby staří lidé nemuseli umírat v nemocnicích.

“Dobročinné obchody pro seniory jsou potřeba. Vážíme si, že na Pětce byl otevřený obchod, který přináší smysluplnou pomoc. Vydělané peníze slouží především na financování péče o seniory a té není nikdy dostatek“, dodává místostarostka Monika Shaw Salajová.

Veškerý výtěžek obchodu půjde na financování služeb Sue Ryder pro seniory.